Голова Херсонської ОДА пояснив мотиви заяви про звільнення

Голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв пояснив, чому написав президентові Петру Порошенкові заяву про звільнення з посади.

Як написав він у фейсбуці, він сам звернувся до президента з цією ініціативою: «Тому що я не хочу, щоб наслідки інформкілерства проти мене вплинули на спокій нашої держави, а разом з тим і на спокій Херсонщини».

Крім того, за словами Гордєєва, який є членом «Блоку Петра Порошенка» і якого активісти звинувачують у причетності до нападу на чиновницю Херсонської міської ради Катерину Гандзюк, він не хоче, щоб «сфабрикований», за його словами, проти нього негатив відобразився на другому турі президентських виборів.

«В мене немає ні підстав, ні бажання ховатися за посадою ані від людей, ані від слідства. Я готовий захищати і буду захищати своє чесне ім’я», – заявив Гордєєв.

Про заяву Андрія Гордєєва про відставку, датовану 5 квітня, стало відомо раніше 6 квітня. Зокрема, як написала у фейсбуці виконавчий директор громадської організації «Центр протидії корупції» Дар’я Каленюк, про неї розповів президент України Петро Порошенко на зустрічі з представниками громадських організацій. За її словами, президент сказав, що офіційно Гордєєв буде звільнений із посади через 7–8 днів.

Звільнення Андрія Гордєєва, а також його заступника в Херсонській ОДА Євгена Рищука (обидва представники «Блоку Петра Порошенка»), а ще голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера (донедавна члена партії «Батьківщина»), давно домагаються від президента активісти. Вони стверджують, що ці троє посадовців можуть бути причетні до замовлення нападу на чиновницю Херсонської міськради Катерину Гандзюк, яка внаслідок того нападу померла.

У справі, яку після смерті Гандзюк перекваліфікували на «умисне вбивство», були затримані підозрювані у виконанні і організації нападу, Мангерові оголосили підозру в його організації, але замовників іще офіційно не встановили. Гордєєв, Рищук і Мангер категорично відкидають причетність до нападу на Гандзюк.

Ірина Геращенко: координатора ОБСЄ не допустили і в Луганську до частини заручників

Координатора Організації з безпеки і співпраці в Європі Тоні Фріша не допустили в окупованому Луганську до кількох українських заручників, як то раніше сталося в Донецьку, повідомила народна депутатка, заступниця голови Верховної Ради і представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко.

Як написала вона у фейсбуці, бойовики дозволили Фрішеві відвідати тільки трьох незаконно утримуваних і відмовили в зустрічі зі ще трьома заручниками.

«Наголошую, що до цих наших військових ЖОДНОГО разу, попри вимоги української сторони, протягом кількох років не допускали нікого, ні МКЧХ, ні ОБСЄ. В нас є всі підстави для серйозного занепокоєння повною ізоляцією українських військових, незаконно утримуваних окупантами. Висловлюю своє обурення діями Росії, яка тримає наших заручників, і підконтрольних їй представників так званої окупаційної «влади» в ОРДЛО. На жаль, світ і ОБСЄ підігрують цим грубим порушенням прав людини з боку Росії, не надаючи відповідної оцінки і реакції», – заявила вона.

Також разом із представниками СБУ з центру звільнення заручників підготували листи до МЗС України і до представника ОБСЄ в ТКГ Мартіна. Сайдіка, в якому висловлюємо протест недопуском до українських заручників і тим, що посол Тоні Фріш дозволив собі в окупованому Донецьку стати учасником зйомок антиукраїнського пропагандистського відео проросійськими сепаратистами і Росією. Це потребує окремої реакції з боку українського МЗС. Поінформувала президента Петра Порошенка і міністра закордонних справ Павла Клімкіна про недопуск представника ОБСЄ окупантами до всіх тих заручників, яких ми вимагали провідати. Звернулася з проханням, щоб тема звільнення заручників порушувалася під час зустрічі Петра Порошенка з канцлером Німеччини Анґелою Меркель 12 квітня», – додала Ірина Геращенко.

Раніше 6 квітня вона писала про те, що в окупованому Донецьку Тоні Фрішеві теж дали зустрітися тільки з чотирма заручниками-військовими з десяти, а також показали йому ще двох незаконно утримуваних цивільних. Крім того, вона звернула увагу: «На російських і сепаратистських сайтах вийшли сюжети про відвідини послом Фрішем окупованих територій, у яких він тепло обнімається з представниками маріонеткової окупаційної « влади». Ці кадри вже викликали гостру емоційну реакцію і обурення колишніх заручників і родин заручників… Ми змушені будемо у Мінську звернути увагу посла Фріша на те, що його зустрічі в окупованому Росією Донецьку мали не приватний характер, він там представляв ОБСЄ, від якої ми чекаємо допомоги в деокупаціі Донбасу, а не «обнімашок». Я розумію емоції рідних заручників і звільнених нами заручників, й також вважаю, що задекларована неупередженість і рівновіддаленість представників ОБСЄ вимагає від них більш стриманої публічної поведінки з незаконною «владою» Донбасу. Публічні обійми викликають в українському суспільстві гостру реакцію, й від координаторів ОБСЄ ми чекаємо розблокування питання телефонних зв’язків і листування, й відвідання ВСІХ тих заручників, які були заявлені в спису як обов’язкові».

Українська сторона залишає за собою право на дзеркальні умови відвідин координатором ОБСЄ пенітенціарних закладів і «дзеркальний дозвіл зустрічей із людьми, заявленими у списках окупантами з Росії і представниками ОРДЛО», наголосила Геращенко.

Раніше вона повідомляла, що на останніх зустрічах ТКГ в Мінську Україна кілька разів пропонувала, серед іншого, помилувати 72 сепаратистів в обмін на 19 українських заручників із окупованих територій Донбасу, але бойовики щоразу зривали спроби таких переговорів.

За, ймовірно, останніми наразі оприлюдненими даними від Служби безпеки України станом на середину літа 2018 року, на той час на окупованих територіях утримувалися 113 українських заручників.

Голова Херсонської ОДА ухвалив «власне рішення» про відставку – депутат

Голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв ухвалив «власне рішення» про свою відставку, «складне, дуже особисте», заявив народний депутат родом із Херсона Олександр Співаковський (фракція «Блоку Петра Порошенка»).

Як написав він у фейсбуці, оприлюднивши фотографію заяви Гордєєва з проханням звільнити його з посади «за власним бажанням», голова ОДА вирішив так «заради суспільного спокою, заради України», а також «з розумінням того, що якщо є претензії та сумніви – потрібно дати можливість слідству прозоро і чітко виявити всі обставини жахливого вбивства» чиновниці Херсонської міської ради Катерини Гандзюк, у причетності до якого активісти звинувачують голову ОДА.

Раніше 6 квітня про заяву Гордєєва написала у фейсбуці виконавчий директор громадської організації «Центр протидії корупції» Дар’я Каленюк, повідомивши, що про неї розповів президент України Петро Порошенко на зустрічі з представниками громадських організацій.

За словами Каленюк, Порошенко сказав, що Гордєєв підписав заяву про звільнення «після розмови» з ним, – але там не йшлося про те, що заява була підписана внаслідок розмови. За її словами, президент сказав, що офіційно Гордєєв буде звільнений із посади через 7–8 днів.

Звільнення Андрія Гордєєва, а також його заступника в Херсонській ОДА Євгена Рищука (обидва представники «Блоку Петра Порошенка»), а ще голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера (донедавна члена партії «Батьківщина»), давно домагаються від президента активісти. Вони стверджують, що ці троє посадовців можуть бути причетні до замовлення нападу на чиновницю Херсонської міськради Катерину Гандзюк, яка внаслідок того нападу померла.

У справі, яку після смерті Гандзюк перекваліфікували на «умисне вбивство», були затримані підозрювані у виконанні і організації нападу, Мангерові оголосили підозру в його організації, але замовників іще офіційно не встановили. Гордєєв, Рищук і Мангер категорично відкидають причетність до нападу на Гандзюк.

NATO Chief Rejects ‘Spheres of Influence’

At the final press conference marking the 70th anniversary of the founding of the North Atlantic Treaty Organization, a question was raised as to whether NATO was partly responsible for current tensions with Moscow, “because it has expanded right up to the borders of Russia” and whether it was a good idea to “publicly advertise open invitations to Georgia and Ukraine” to join the alliance.

Jens Stoltenberg, NATO Secretary General since October 2014, responded by saying: “Just the idea that it is a provocation against Russia that Georgia aspires for membership, or that Ukraine does the same, is really, really dangerous.”

“As soon as you accept that that’s a provocation against Russia, you accept that Russia has the right to decide what neighbors can do,” he said, adding that doing so equates accepting “a world order where big powers can decide what neighbors can or cannot do,” which will then lead to re-establishing “the whole idea of spheres of influence.”

The Cold War-era Warsaw Pact, where Central and Eastern European nations were subjected to Soviet Union’s guidelines and dictates, is widely seen as an example and demonstration of “spheres of influence” at work.

Stoltenberg, who twice had served as Norwegian prime minister before assuming the leadership role at NATO, spoke of his and his country’s experience.  Describing his native land as another “small country bordering Russia,” Stoltenberg said: “I’m very glad that back in 1949 when we joined NATO, the United States and the United Kingdom and the other founding members of NATO never accepted (the notion) that the Soviet Union could decide what Norway could (or could not) do.”

Earlier in the week, in a speech delivered at the North Atlantic Council, the principal political decision-making body within NATO, U.S. Secretary of State Mike Pompeo marked the 70th anniversary of NATO by recalling his own personal experience.

“As a young armor officer a couple decades back, I patrolled the border between then-East Germany and West Germany. I know the nature of the regimes that want to undermine what it is we’re here to talk about today.

 

Pompeo reiterated in his speech that NATO’s success lies in deterrence, democratic underpinnings and collective defense commitment.

Two years ago, the United States Senate voted overwhelmingly in support of Montenegro’s membership in NATO; it is now reviewing North Macedonia’s bid.

Speaking on the growing size of NATO, Stoltenberg noted that “the enlargement is not NATO moving east,” instead, he pointed out, it is due to Central and Eastern European nations’ wish – often determination – to seek membership in the alliance.

Daniel S. Hamilton, a transatlantic relations expert at Johns Hopkins University, told VOA that over the years – indeed the last seven decades – NATO has demonstrated a “sort of a magnetic quality.”

In February of this year, Ukrainian President Petro Poroshenko described pursuing membership in NATO and the European Union as a “strategic mission” and amended his country’s constitution to the effect that Ukraine may one day become a members of these organizations.

Meanwhile, Georgia, another country often described as situated on Russia’s doorstep, is acknowledged as “one of the alliance’s closest partners.” Observers have noted Georgia’s significant contribution in support of NATO’s war effort in Afghanistan as an unambiguous sign of its commitment to the organization and existing member states.

Ultimately, “Georgia and Ukraine are independent sovereign nations which have the sovereign right to choose their own paths,” said NATO’s secretary general.

 

Київ зустрічає «Творчу весну на Узвозі»

У Києві на Андріївському узвозі і на Подолі відбувається фестиваль мистецтв «Творча весна на Узвозі», який ініціювала громадська організація «Громада Андріївський узвіз». Ініціативу підтримала низка неурядових організацій і спільнот, серед яких «Штаб оборони Києва», «Коаліція учасників Помаранчевої революції», творче патріотичне об’єднання «Музичний батальйон» та інші.

Як інформує кореспондент Радіо Свобода, у рамках фестивалю працюють пересувна ретро-фотовиставка «Історичне місто. Повернення у Майбутнє», художні майстер-класи від українських митців, міні-вистави з участю акторів київських творчих майстерень.

Координатор фестивалю, громадський активіст Віталій Білецький повідомив Радіо Свобода, що завданням фестивалю є розповісти історії київських «культових місць», об’єднати громаду задля розвитку міста і збереження його історико-культурної спадщини. Одне з гасел фестивалю – «Врятуй Андріївський узвіз», перед яким постала загроза забудови, каже Білецький.

«Для гостей фестивалю ми приготували презентацію історико-культурного туристичного центру «Річкова брама тисячолітнього Києва» на Поштовій площі, також на фестивальних локаціях – музичні концерти і конкурси. Також охочі залишають свої пропозиції та вітання Андріївському узвозові на «Сувої побажань», довжиною більш як метр», – каже Білецький.

У рамках фестивалю «Творча весна на Узвозі» – і щорічний гумористичний архітектурний конкурс «Потвора року»: до 19-ї години суботи кияни мають визначити переможця київських «антипатій», додає Білецький.

Традиційно Андріївський узвіз є одним із центрів відзначення Дня Києва (останні субота і неділя травня).

Зеленский отказался сдавать тест на наркотики по волосам. Ему есть что скрывать!

Волосы — “магнитофонная лента”, впитывают все химические вещества, всего несколько волос,срезанных под корень, могут рассказать, какие наркотики употреблялись в течение последних лет, было ли это единичное употребление или постоянное. Человеческий волос растет на 1см в месяц, поэтому можно вычислить, когда и какой наркотик употреблялся. Мы выявим все виды наркотических веществ, с высокой точностью определим, в каком месяце какое вещество принималось. Например, волос длиной в 12 сантиметров расскажет, какой наркотик употреблялся в течение года.

Делая тест по волосам два раза в год, вы полностью исключите наркоманов из кандидатов в Президенты, а также дисциплинируете всех сотрудников Администрации Президента. Теперь, под страхом увольнения, у них не будет желания покурить даже травку. А еще вы, воэможно, спасете собственных детей, ведь они не будут наблюдать Президента-наркомана!

Если вы заметили в кандидате в Президенты: раздражительность, резкость и непочтительность в ответах на вопросы, неадекватная реакция на критику, частая и неожиданная смена настроения, проявление в речи особенного сленга и матерных выражений, – ему как можно быстрее необходимо сделать тест на наркотики!

А теперь вспомним как Зеленский и его хозяин Коломойский общались с журналистами Радио Свобода:

Правда України

Дегенерати-путінці Иван Охлобыстин і Михаил Пореченков підтримують Зеленського

У Мережі поширилось відео, на якому Іван Охлобистін і Михайло Пореченков заявляють, що підтримують коміка Володимира Зеленського. Про це вони зазначили, розпиваючи пляшку міцного напою.

Російські актори Іван Охлобистін і Михайло Пореченков, які відомі прихильністю Путіну, записали відео. Присвячене воно кандидату на пост президента України Володимиру Зеленському.

Відповідний ролик з’явився на офіційній сторінці Охлобистіна в Instagram. Зокрема, між акторами відбувається діалог, в ході якого пролітають фрази «А якщо він виграє … буде нам винен», «Слава Україні – Крим наш … Все наше!», «Тільки Зеленський».

Нагадаємо, і Охлобистін і Пореченков відвідували зону кризрової ситуації Донбасу. Останній навіть показово відкривав вогонь в сторону українських захисників. Тим часом Охлобистіну вручили паспорт громадянина «ДНР».

Варто зазначити, що обидва актори не мають права в’їжджати в Україну.

Правда України

СБУ повідомляє про затримання агітатора незаконних збройних угруповань

Служба безпеки України під керівництвом прокуратури Одеської області затримала підозрюваного в агітації на користь збройних угруповань «ЛНР» і «ДНР». Відповідну заяву відомство оприлюднило 6 квітня.

«Чоловік регулярно розміщував на персональних сторінках соцмереж інформацію із закликами до зміни державного кордону і конституційного ладу України. Також зловмисник популяризував терористичні організації «Д/ЛНР». Публікації агітатор отримував з російських пропагандистських Інтернет-видань та сайтів бойовиків незаконних збройних формувань», – йдеться в повідомленні СБУ.

Читайте також: У Києві розпочався суд над керівником «РИА Новости-Украина» Вишинським​

Згідно з ним, під час обшуку в підозрюваного виявили комп’ютер і мобільні пристрої з агітацією. Правоохоронці повідомили затриманому про підозру в посяганні на територіальну цілісність України.

Така кваліфікація передбачає позбавлення волі терміном від трьох до п’яти років з можливою конфіскацією майна.