Зеленський подякував голові МВС і силовикам за роботу в день виборів

Кандидат на посаду президента України, керівник студії «Квартал 95», комік Володимир Зеленський подякував працівникам Міністерства внутрішніх справ і інших силових відомств і особисто голові МВС Арсенові Авакову.

«Я хотів би подякувати всім працівникам МВС, кожному поліцейському, кожному рятувальникові, кожному нацгвардійцеві – дякую вам за цю роботу. І окремо я хочу подякувати міністрові пану Авакову: мені здається, це вперше в історії нашої країни, коли міністерство, поліція працювали не на окремого кандидата, а працювали на країну, захищали інтереси України», – заявив Зеленський у відеоролику, який оприлюднив у фейсбуці.

У цьому зверненні він не згадав про військовослужбовців Збройних сил та інших силових структур України, які в час передвиборчої кампанії і виборів на лінії фронту протистояння російській гібридній агресії на частині Донбасу захищали безпеку цих виборів.

Як встановило напередодні виборів президента України, що відбулися 31 березня, але не визначили переможця, розслідування програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу «UɅ:Перший», напередодні виборів неодноразово відвідувала Міністерство внутрішніх справ і зустрічалась із його очільником Арсеном Аваковим кандидатка на посаду президента України, лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко – вона врешті обійняла третє місце і не вийшла до повторного голосування 21 квітня, на яке винесені кандидатури Володимира Зеленського і чинного президента Петра Порошенка, який кандидує на другий термін.

«Силові структури стають інструментами в руках окремих кандидатів для перемоги на виборах, – мовиться в розслідуванні. – Служба безпеки і Генеральна прокуратура – це вертикаль голови держави, креатури президента Петра Порошенка, які грають на його боці. По інший бік – Міністерство внутрішніх справ і підпорядкована йому Національна поліція. Партнер Порошенка в коаліції Арсен Аваков, схоже, вже давно грає свою гру, самостійну від президента. І на цих виборах він як політик, вочевидь, зробив ставку не на нього – а на інших лідерів президентських перегонів».

У розслідуванні звернено увагу, що як тільки СБУ і ГПУ повідомили про викриття платної мережі агітаторів за Тимошенко, майже одразу із дзеркальною заявою щодо кандидата-конкурента вийшов Аваков і розповів про інші схеми підкупу виборців, до організації яких, за його словами, імовірно, причетний заступник голови президентської фракції Сергій Березенко. Крім того, Аваков заявляв про виявлення апаратури прослуховування «під офісом» кандидата Зеленського, через що почали розслідування; СБУ повідомила у відповідь, що операція прослуховування, яку зірвала поліція, велася (в будинку через вулицю і за кілька будинків убік від офісу Зеленського – ред.) стосовно іншої особи, яка підозрюється в державній зраді; врешті, це була змушена визнати й поліція.

Міністр Аваков перед виборами не раз запевняв, що підпорядковані йому силовики гарантуватимуть безпеку і чесний перебіг виборчої кампанії і голосування.

Порошенко запросив усіх на дебати з Зеленським на Олімпійському стадіоні в Києві 14 квітня

«Запрошую всі канали, щоб дебати були проведені в місці і часі, як хотів Зеленський, і не дати йому зійти з цієї його пропозиції. Це буде безвідповідально щодо країни і виборців»

Сьогодні день народження Василя Голобородька

7 квітня сповнилося 74 роки українському поетові Василеві Голобородьку, лауреатові Шевченківської премії і вимушеному переселенцеві з окупованого Луганська.

Поет народився 1945 року в селі Адріанополі на Луганщині і прожив там більшу частину життя, у 2000-х перебрався до Луганська, який був змушений залишити 2014 року.

Національну премію України імені Тараса Шевченка отримав 1994 року за дві зі збірок своїх поезій.

Василь Голобородько почав друкуватися у пресі на початку 1960-х років, але скоро став неприйнятним для радянської системи. 1967 року його виключили з Донецького педінституту за «дії, несумісні зі званням радянського студента» – через те, що він поширював серед студентів роботу Івана Дзюби «Інтернаціоналізм чи русифікація». До навчання в Москві Голобородька не допустили. З кінця 1960-х до середини 1980-х його твори не друкували в Україні, хоча вони виходили за кордоном.

За свою першу надруковану в Україні 1988 року збірку поезій отримав премію імені Василя Симоненка.

На день народження поета-шістдесятника відгукнулася поетеса, культурологиня й філософка Оксана Забужко, яка назвала Василя Голобородька «одним із найвидатніших митців, якого подарувала світові луганська земля», «одним із найталановитіших поетів нашого «задушеного Відродження» 1960–70-х». Забужко також навела у фейсбуці слова поета, правозахисника й дисидента радянських часів Василя Стуса (загинув у радянському концтаборі 1985 року) про це покоління: «У молодших сучасників найбільше ціную Василя Голобородька…»

Свій допис про Голобородька Забужко почала словами «Той, у кого ім’я викрадено» – цитатою з вірша поета «Без імені», який починається словами «Викрали моє ім’я…» «Як усі справжні поети, Василь Голобородько наділений даром передчуття. Цей його вірш був написаний давно, ще за СРСР», – додала Забужко.

У Повному зібранні віршів Василя Голобородька (ч. I, стор. 115) цей вірш датований 1966 роком.

Ім’я «Василь Голобородько» використане для головного персонажа телесеріалу «Слуга народу», який почав виходити наприкінці 2015 року. Роль «Василя Голобородька» грає популярний комік, керівник «Студії «Квартал 95» і кандидат на посаду президента України Володимир Зеленський.

Львів’яни висловили солідарність із затриманими під час нещодавніх масових арештів у Криму

У Львові триває акція на підтримку кримчан, що постраждали від політично вмотивованих затримань російськими силовиками.

За словами організаторів мітингу, вони мають на меті підтримати дітей із Криму, які фактично таким чином залишились без батьків, привернути увагу львів’ян до репресій проти мешканців Криму.

«Це акція на підтримку дітей. У час, коли йдуть суди, арешти, народився 167 маленький кримський татарин. 167 дітей живуть без опіки татів. Ми хочемо, щоб весь світ знав про це. Ми інформаційно сьогодні привертаємо увагу до того, що відбувається в окупованому Криму. Масові арешти відбулись тиждень тому», – зазначив Радіо Свобода Ернест Абкелямов, голова культурного центру кримських татар у Львові.

Переселенці з Криму представили стенди з фотографіями заарештованих, зниклих без вісті і загиблих кримчан за період анексії півострова.

«Діти не лише кримських татар опинились під арештом. Ми хочемо, щоб до нашої акції могли приєднатись львів’яни і висловити свою думку, щоб люди солідаризувались із мешканцями Криму, яких репресують, які відстоюють свої права», – заявив Енвер Бекіров, представник культурного центру кримських татар у Львові, який також брав участь в акції.

Активісти фотографувались, тримаючи у руках гасла: «Я кримська солідарність», «Поверніть дітям їхні батьків».

Львівські волонтери організували кухню на вулиці, готуватимуть до вечора кримсько-татарські страви, продають ручні вироби. Виручені гроші скерують на допомогу кримським дітям, чиї батьки ув’язнені.

Контрольований Росією суд в столиці Криму Сімферополі 29 березня взяв під арешт до 15 травня 23 кримських татар за звинуваченням у належності до забороненої в Росії, а після окупації Криму і на його території, організації «Хізб ут-Тахрір». Цього ж дня заарештованих кримських татар вивезли до Росії.

Крім того, досі не встановлене місце перебування Едема Яячикова,24-го активіста, до будівлі якого 27 березня приходили російські силовики.

США і ЄС засудили арешти кримськотатарських активістів і закликали Росію негайно їх звільнити.

Відтоді, як Росія захопила український півострів Крим у 2014 році, російська влада переслідує кримських татар за ймовірну причетність до руху «Хізб ут-Тахрір». Це глобальна організація, що базується в Лондоні і прагне об’єднати всі мусульманські країни в ісламський «халіфат». В Україні, якій належить окупований Росією Крим, вона є легальною.

 

Secret Service Drives Hard to Protect the President 

Protecting the president of the United States involves far more than being willing to step into the path of gunfire.

As part of their extensive training — ranging from firearms to first aid — all of the several thousand Secret Service agents and officers also have to learn how to drive.

The training, which takes place at a 550-meter (546-yard) track in the state of Maryland, goes way beyond the fundamentals of defensive driving. Among the techniques is the J-turn, in which the driver spins a reversing vehicle 180 degrees and quickly continues, facing forward, with brisk acceleration.

 

WATCH: ‘Beast,’ Bus, Motorcycles — Secret Service Has to Drive it All

​Protective driving

For the Secret Service, this is part of “protective driving,” which has one goal: “Safely get the protectee out of the area — the ‘kill zone’ — and to move them to a safe location as quickly and expeditiously as possible,” according to Thomas Murach, Secret Service assistant to the special agent-in-charge.

Even after the completion of that five-day training, Secret Service personnel are not ready to get behind the wheel of the 9,000-kilogram (9.9-ton) armored presidential stretch limousine known as Cadillac One, or The Beast.

Anyone driving the president or vice president must have passed a separate, advanced five-day training known as the Protective Operations Driving Course, which has about a 60 percent pass rate.

“If an agent doesn’t pass the advanced course, they would continue normal duty and can try again at a later date,” according to Secret Service Public Affairs Specialist Julia McMurray. She added, “It’s not a never-ending cycle of attempts and fails. They can only go a few times.”

​Motorcycles, mountain bikes

Another special course, considered just as challenging as limousine driving, is for the motorcycles, which roll with sidecars in better weather.

“It’s heavy. It’s almost like 900 pounds (400 kilograms),” explained motorcyclist and Secret Service Technical Office Lloyd Llamas about the agency’s big bikes. “And you’re running with two wheels. And they make you do things that you can’t imagine that you could possibly do with that.”

Those are not the Secret Service’s only two-wheelers. Agents and officers must also learn special techniques to ride bicycles.

They also are instructed in special techniques for all-terrain vehicles and even battery-powered golf carts.

Another unique Secret Service vehicle — and the only one the president is likely to ride that is bigger than The Beast — is a bus known as Ground Force One, last seen on the road during Barack Obama’s 2012 re-election campaign.

The roomy $1 million black bus, with 47 square meters of interior space, has a twin that was also used by the Secret Service to drive Obama’s unsuccessful general election opponent, Mitt Romney.

Different street types

Driving the president not only means getting behind the wheel in different types of executive transportation, but also different kinds of streets.

For example, different countries have various curb designs. So the Secret Service, at its training facility in Laurel, had part of one street built with two different types of curbs so that drivers of full-sized utility vehicles could learn how to properly run over them.

All of this drilling is meant to prevent a repeat of the Secret Service’s worst moment on Nov. 22, 1963, when President John F. Kennedy was assassinated in Dallas by a sniper’s bullet as he sat in the back seat of a Lincoln Continental open convertible.

That compelled a hardening of titanium plating, as well as a permanent bullet-proof roof for the car, which was used by Kennedy’s successor, Lyndon Johnson, until 1967.

​Evolving training

Formal training for Secret Service drivers didn’t begin until 1970.

The training techniques have changed as the vehicles have evolved — going all the way back to the 1939 Lincoln K-Series car, which was President Franklin D. Roosevelt’s favorite ride.

Roosevelt’s 12-cylinder-engine vehicle had a retractable roof, allowing the polio-stricken president to appear before crowds without leaving the car. It also was the first to be significantly modified for the protection of a president, equipped with armor-plated doors, bulletproof tires, thick windows and storage compartments for weapons for the agents who rode along standing on extra-wide running boards and gripping exterior handles.

“In the past, we taught what’s called threshold-breaking. Or if your car didn’t have anti-lock brakes, you would bring the wheels to the point they’re almost locked up but not quite,” Murach said.

Some elements dealing with stability control were removed from the training, as modern vehicles are more stable. And tire technology has evolved with the rubber gripping much better nowadays on slick surfaces.

The Secret Service, which is under the Department of Homeland Security, protects not only the president and vice president, their immediate family members, and former presidents and first ladies, but also visiting foreign leaders and major candidates in U.S. presidential campaigns.

Successful candidates who end up getting a ride to the White House driveway quickly find out they can get anything they want as president — except the keys to the car.

Двоє українських військових загинули протягом минулої доби на Донбасі – штаб

Штаб української воєнної операції на Донбасі повідомив про загибель 6 квітня двох українських військових у зоні конфлікту.

Загалом, станом на сьому ранку 7 квітня штабом було зафіксовано 14 обстрілів українських позицій: поблизу Павлополя, Авдіївки, Широкиного, Опитного, Старогнатівки, Красногорівки та Чермалика на Донеччині, а також Зайцевого, Золотого-4 та хутора Вільний на Луганщині.

Ввечері українська волонтерка Олена Розвадовська написала, що потрапила під обстріл у селі Золоте-4.

Угруповання «ЛНР» станом на ранок заявило про 10 обстрілів своїх позицій, натомість угруповання «ДНР» загального зведення ще не публікувало, заявивши окремими повідомленнями про обстріли підконтрольних їм сіл на околицях Донецька, внаслідок яких, за їхніми словами, постраждали цивільні.

На Донбасі від 8 березня діє новий режим тиші, про який домовилися на засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську. Цього разу, як і раніше, перемир’я не дотримується і порушувалося відразу в перші години після проголошення.

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської анексії Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».