Перший раз Зеленський засцяв ще в 2014 році!

Як заявили у Генштабі, для призову під час мобілізації Зеленському надсилали повістки чотири рази.

«Для призову під час мобілізації громадянину Зеленському В.О. надсилалися повістки: 15.04.2014, 23.06.2014, 15.08.2014, 10.05.2015 за адресою, визначеною у його облікових документах. Громадянин Зеленський В.О. до військового комісаріату за його викликом не прибував», – інформує Міноборони.

Генеральний штаб ЗСУ заявив про проведення перевірки щодо проходження військової служби кандидата на посаду президента України Володимира Зеленського. Про це мовиться у повідомленні на сайті Міноборони.

За даними міністерства, це було зроблено на запит народних депутатів від фракцій «Блок Петра Порошенка» Олександра Бригинця, Юлія Мамчура, «Народний фронт» Тетяни Чорновол та позафракційного депутата Віктора Бондаря.

«Інформуємо, що громадянин Зеленський В.О. перебуває на військовому обліку військовозобов’язаних у Металургійно-Довгинцівському об’єднаному районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки міста Кривого Рогу з 22.12.2008 року і по теперішній час, військове звання – солдат, військово-облікова спеціальність – діловод діловодства. Придатний до військової служби. Військову службу у ЗС України не проходив», – зазначається у повідомленні.

Водночас Римма Зеленська, мати кандидата у президенти Володимира Зеленського, у коментарі «Громадському» телебаченню 13 квітня заявила, що її син давно зареєстрований у Києві, і жодних адресованих йому повісток у Кривому Розі вона не отримувала і не бачила.

У штабі Зеленського цю інформацію наразі не коментували.

За повідомленнями ЗМІ, у квітні 2014 року, якраз через кілька днів після направлення першої зі згаданих Генштабом повісток, мати Зеленського телефонувала йому просто під час його публічної прес-конференції з нагоди представлення нового комедійного телешоу, щоб повідомити про цю повістку. За тими повідомленнями, тоді Зеленський заявляв, що, як військовозобов’язаний, «піде воювати», але стверджував, що документи мали переслати за місцем його проживання в Києві, де він зареєстрований.

Одне з українських видань також навело тоді коментар із Дніпропетровського обласного військкомату, що чоловіки в Україні зобов’язані, змінюючи місце проживання, не тільки оформити нову «прописку» (реєстрацію), але і знятися з військового обліку за старою адресою і стати на облік за новою.

Правда України

Зе сьогодні став – ЗеЗа, бо Зеленський Засцяв!!!

Кандидат у президенти України Володимир Зеленський 14 квітня не прийшов на дебати зі своїм опонентом, чинним главою держави Петром Порошенком.

Порошенко близько години спілкувався з представниками ЗМІ, попередньо давши Зеленському 40-45 хвилин, на те, щоб прибути на зустріч.

Президент ще раз закликав свого опонента прийти на офіційні дебати, які мають, відповідно до закону, відбутися на «Суспільному» 19 квітня, зазначивши, що він планує там бути. Він також додав, що завтра його та Зеленського запрошено на «Свободу слова» на українському телеканалі, тому вони можуть зустрітися і там.

8 квітня Порошенко запросив свого опонента на виборах президента Володимира Зеленського, а також глядачів і журналістів на дебати на НСК «Олімпійський» – 14 квітня. У відповідь Зеленський заявив, що зустріч на стадіоні має відбутися 19 квітня.

Голова НСТУ Зураб Аласанія заявляв, що офіційні, передбачені відповідною статтею закону про вибори президента дебати не можуть пройти на національному спортивному комплексі «Олімпійський» увечері 19 квітня.

За офіційними результатами першого туру виборів президента України, за Володимира Зеленського проголосували 30,24% виборців, за чинного главу держави Петра Порошенка – 15,95% виборців. Другий тур відбудеться 21 квітня.

Правда України

Радник президента поінформував, як штаби кандидатів домовляються про дебати

Радник президента України Петра Порошенка, який кандидує на другий термін, повідомив, як штаби обох кандидатів на президентських виборах, чинного голови держави і коміка Володимира Зеленського, намагаються владнати питання про спільні теледебати 19 квітня.

Як написав у соцмережах радник Юрій Бірюков, «зараз цілком серйозно триває обговорення зі штабом Зеленського про час проведення теледебатів НА стадіоні і У студії».

«Тобто, якщо вони зможуть зважитися, 19/04 на нас чекає два раунди (теледебатів – ред.). Ми-бо готові», – додав він.

Обидва кандидати досі не змогли домовитися про спільні теледебати, які приписані законом про вибори президента України і умови яких визначені постановою Центральної виборчої комісії 2014 року: «теледебати за рахунок коштів державного бюджету України проводяться в останню п’ятницю перед днем повторного голосування [тобто 19 квітня – ред.] між 19-ю та 22-ю годинами в прямому ефірі… в студії (кімнаті) Національної суспільної телерадіокомпанії України».

Після того, як Зеленський закликав провести дебати на стадіоні Національного спортивного комплексу «Олімпійський» у Києві, Порошенко відповів згодою і визначив дату такої зустрічі, 14 квітня, – бо 19 квітня, як хоче Зеленський, мають відбутися офіційні теледебати у приміщенні НСТУ.

Спроба цих дебатів відбулася на НСК «Олімпійський» раніше 14 квітня, але Зеленський, як і обіцяв, на них не з’явився.

У відповідь на заклик Порошенка про 14 квітня Зеленський і представники його штабу заявили, що цей кандидат влаштує свої дебати 19 квітня у визначений законом час, о 19-й годині, але не у студії НСТУ, як визначено постановою ЦВК 2014 року, а в НСК «Олімпійський».

У Центрвиборчкомі у відповідь заявляли, що не бачать підстав змінювати ту постанову, відтак акція Зеленського на стадіоні не буде його участю в теледебатах, яку приписує закон про вибори президента України. Порошенко не раз заявляв, що прийде саме на ці законні дебати.

Раніше 14 квітня речник виборчого штабу голови держави Олег Медведєв заявив, що Петро Порошенко готовий прийти 19 квітня і на «Олімпійський», але лише за умови, що час цієї дискусії не буде збігатися з часом офіційних дебатів в ефірі НСТУ.

За офіційними результатами виборів президента України 31 березня, за Володимира Зеленського проголосували 30,24% виборців, за чинного голову держави Петра Порошенка – 15,95% виборців. Повторне голосування щодо цих двох кандидатур відбудеться 21 квітня.

Українські силовики по-різному оцінили кількість присутніх на дебатах в «Олімпійському»

Силові відомства України по-різному оцінили кількість присутніх на дебатах у Національному спортивному комплексі «Олімпійський» у Києві, які намагався провести чинний президент і кандидат на переобрання на цю ж посаду Петро Порошенко зі своїм суперником, коміком Володимиром Зеленським раніше 14 квітня.

Як повідомив департамент комунікації Міністерства внутрішніх справ України, поліція Києва заявила, що на «мирному зібранні громадян» були присутні «до п’яти тисяч людей».

Натомість Служба безпеки України повідомила, що «участь у публічному виступі, який відбувся на НСК «Олімпійський», узяло близько 15 тисяч осіб».

Сам Петро Порошенко і його прес-секретар Святослав Цеголко заявили, що на стадіоні були присутні близько 20 тисяч людей.

«Шкода, що поліція применшує кількість тих, хто зібрався сьогодні», – додав Цеголко.

Зеленський на зустріч із суперником, як і обіцяв, не з’явився.

Як встановило напередодні виборів президента України, що відбулися 31 березня, але не визначили переможця, розслідування програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу «UɅ:Перший», українські силові структури фактично виступили на боці різних кандидатів.

Зокрема, напередодні виборів неодноразово відвідувала Міністерство внутрішніх справ і зустрічалась із його очільником Арсеном Аваковим кандидатка на посаду президента України, лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко – вона врешті обійняла третє місце і не вийшла до повторного голосування 21 квітня, на яке винесені кандидатури Володимира Зеленського і Петра Порошенка.

«Силові структури стають інструментами в руках окремих кандидатів для перемоги на виборах, – мовиться в розслідуванні. – Служба безпеки і Генеральна прокуратура – це вертикаль голови держави, креатури президента Петра Порошенка, які грають на його боці. По інший бік – Міністерство внутрішніх справ і підпорядкована йому Національна поліція. Партнер Порошенка в коаліції Арсен Аваков, схоже, вже давно грає свою гру, самостійну від президента. І на цих виборах він як політик, вочевидь, зробив ставку не на нього – а на інших лідерів президентських перегонів».

У розслідуванні звернено увагу, що як тільки СБУ і ГПУ повідомили про викриття платної мережі агітаторів за Тимошенко, майже одразу із дзеркальною заявою щодо кандидата-конкурента вийшов Аваков і розповів про інші схеми підкупу виборців, до організації яких, за його словами, імовірно, причетний заступник голови президентської фракції Сергій Березенко.

Крім того, Аваков заявляв про виявлення апаратури прослуховування «під офісом» кандидата Зеленського, через що почали розслідування; СБУ повідомила у відповідь, що операція прослуховування, яку зірвала поліція, велася (в будинку через вулицю і за кілька будинків убік від офісу Зеленського – ред.) стосовно іншої особи, яка підозрюється в державній зраді; врешті, це була змушена визнати й поліція.

Міністр Аваков перед виборами не раз запевняв, що підпорядковані йому силовики гарантуватимуть безпеку і чесний перебіг виборчої кампанії і голосування.

У штабі Зеленського заявили про плани кандидата на теледебати з Порошенком

У штабі кандидата на посаду президента України, коміка Володимира Зеленського заявили про те, які мають плани щодо передвиборчих теледебатів.

Як заявив речник штабу Дмитро Разумков агентству «Інтерфакс-Україна», Володимир Зеленський чекає чинного президента Петра Порошенка на передвиборчі дебати 19 квітня на НСК «Олімпійський» у Києві о 19-й годині.

Спробу дебатів із Зеленським, яку раніше 14 квітня провів на НСК «Олімпійський» Порошенко і на яку його суперник, як і обіцяв, не з’явився, Разумков назвав «агітаційним мітингом» чинного голови держави.

«Було озвучено, що ми чекаємо Петра Олексійовича (Порошенка – ред.) 19 квітня о 19:00 на «Олімпійському». Будемо сподіватися, що у нього все-таки знайдеться можливість туди прийти. Якщо ні, то нам здається, що просто Петро Олексійович хоче реально ухилитися від цих дебатів. Те, що там сьогодні не буде Зеленського, було відомо заздалегідь. І це було чомусь бажання Порошенка туди сьогодні прийти. Він зробив те, що він хотів. Але дебати сьогодні не повинні були проходити», – заявив Разумков.

Порошенко і його прихильники звинувачують Зеленського в намаганні під будь-яким приводом ухилитися від публічних дебатів між двома кандидатами і закликають його прийти принаймні на офіційні теледебати, які мають, відповідно до закону про вибори президента України і постанови Центральної виборчої комісії, відбутися 19 квітня на «Суспільному» телеканалі в його приміщенні. Чинний президент не раз заявляв, що 19 квітня буде саме на цих теледебатах.

Зеленський і члени його штабу вже не раз заявляли, що кандидат влаштує свої дебати 19 квітня у визначений законом час, о 19-й годині, але не у студії НСТУ, як визначено постановою ЦВК 2014 року, а в НСК «Олімпійський».

У Центрвиборчкомі у відповідь заявляли, що не бачать підстав змінювати ту постанову, відтак акція Зеленського на стадіоні буде не його участю в теледебатах, яку приписує закон, а його агітаційним мітингом.

За офіційними результатами виборів президента України 31 березня, за Володимира Зеленського проголосували 30,24% виборців, за чинного голову держави Петра Порошенка – 15,95% виборців. Повторне голосування щодо цих двох кандидатур відбудеться 21 квітня.

Порошенко сказав, що зробить у разі перемоги Зеленського

Президент України і кандидат на цю посаду на другий термін Петро Порошенко сказав, що він зробить у разі перемоги на повторному голосуванні 21 квітня у президентських виборах його суперника, коміка Володимира Зеленського.

Виступаючи під час спілкування з журналістами в Національному спортивному комплексі «Олімпійський» у Києві, Порошенко у відповідь на запитання про його дії в разі можливої перемоги Зеленського сказав: «Якщо, не дай Боже, він буде обраний, але це буде вибір українського народу, – я буду його поважати – будь-який вибір».

14 квітня в НСК «Олімпійський» відбулася чергова спроба Петра Порошенка провести публічні дебати з Володимиром Зеленським, на яку той, як і обіцяв, не з’явився. За словами Порошенка, який уже давно запланував цей захід, Зеленського «запрошували саме для того, щоб він хоч щось розповів – як він бачить європейську інтеграцію, євроатлантичну інтеграцію, перші напрямки реформ, продовження курсу реформ».

У перебігу виступу чинний президент іще раз закликав свого опонента прийти на офіційні теледебати, які мають, відповідно до закону і постанов Центральної виборчої комісії, відбутися 19 квітня на «Суспільному» телеканалі в його приміщенні, зазначивши, що він буде там.

Порошенко також додав, що на 15 квітня його і Зеленського запрошено на передачу «Свобода слова» на телеканалі ICTV, тому вони можуть зустрітися і там.

Зеленський і члени його штабу не раз заявляли, що кандидат влаштує свої дебати 19 квітня у визначений законом час, але не у студії НСТУ, як визначено постановою ЦВК 2014 року, а в НСК «Олімпійський». У Центрвиборчкомі у відповідь заявляли, що не бачать підстав змінювати ту постанову, відтак акція Зеленського на стадіоні не буде його участю в теледебатах, яку приписує закон про вибори президента України.

За офіційними результатами виборів президента України 31 березня, за Володимира Зеленського проголосували 30,24% виборців, за чинного голову держави Петра Порошенка – 15,95% виборців. Повторне голосування щодо цих двох кандидатур відбудеться 21 квітня.

У Львові провели мистецьку акцію на підтримку українських полонених

Благодійна акція «Хресна дорога України» об’єднала у Львові рідних українських полонених, бійців, волонтерів, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Львівські митці намалювали 15 картин, які символізували найважливіші моменти 2013-2018 років, які відбувались у житті України – Майдан, анексія Криму, початок АТО, бої за Луганське і Донецьке летовища, Волноваха, Зеленопілля, катастрофа літака ІЛ-76, Савур Могила, Іловайський і Дебальцевський котли, котел, а також тематика сиріт війни, жіноцтва у війську, полонених.

Ці ключові події символізували станції Хресної дороги у підтримку українським полоненим.

«Мій брат перебуває у полоні 4 роки. Я вдячна всім за підтримку і знаю, що брат її відчуває і має силу духу витримати все і я вірю, що настане день і це жахіття закінчиться. На сьогодні найбільша і наймасштабніша проблема – це війна», – каже Людмила Глондар, сестра українського полоненого бійця.

Акція пройшла під гаслом «Повертайся, брате!». Метою її, за словами волонтерів, було висловити підтримку українським полоненим військовим і їхнім родинам у час Великого посту.

«Для мене всі українські бійці – герої. Я хотів відтворити збірний образ звитяжної України і її воскресіння. Волонтери реалізували гарний задум: об’єднали митців і картинами відтворили Хресну дорогу. Ми молимось за повернення українських полонених. Важливо нагадати, що війна далі продовжується», – говорить художник Лев Скоп.

Волонтери і рідні полонених мандруватимуть зі своїм проектом містами України.

Від сьогодні українці можуть подорожувати до Таїланду без віз

Починаючи від 14 квітня українці можуть відвідувати Таїланд з туристичною метою без віз.

Як повідомили у МЗС, для поїздки потрібно мати закордонний паспорт (біометричний або небіометричний). Строк безвізового перебування – до 30 днів.

Для перебування на території Таїланду строком більш ніж 30 днів, незалежно від мети подорожі, необхідно отримати візу у відповідному дипломатичному представництві або консульській установі.

Запровадження безвізового режиму між Україною і Таїландом президент Петро Порошенко анонсував у листопаді минулого року.

У січні поточного року в МЗС заявляли, що Україна веде переговори про спрощення візового режиму або запровадження «безвізу» з 22 країнами світу.

У ніч на 15 квітня очікуються заморозки – ДСНС

У ніч на понеділок, 15 квітня, у низці регіонів України очікуються заморозки. Про це попередили у Державній службі з надзвичайних ситуацій.

«15 квітня у західних, Житомирській, у Київській областях сильні заморозки у повітрі 0-3 градуси, (ІІ рівень небезпечності, помаранчевий), у Чернігівській та Сумській областях заморозки на поверхні ґрунту 0-5 градусів (І рівень небезпечності, жовтий)», – мовиться у повідомленні.

Зазначається, що сьогодні вночі у Києві очікуються заморозки до 2 градусів морозу.